Iki pat švenčių visoms medaus dovanoms 10% nuolaida su kodu "MEDAUSSOMELJE10"!

Bitininkas ir midudaris Alvydas

Užaugęs pamiškėje, kur dabar ganosi mūsų bitės ir daugelį metų dirbęs miškininkystės sektoriuje Alvydas turi ypatingą ryšį ne tik su pačiu žemės lopinėliu, kuriame įsikūręs bitynas, bet ir jį supančia gamta. Didžiausia Alvydo vertybė – darbštumas, tad nieko nuostabaus, jog jis taip susižavėjo bitėmis. Bitininkauti ėmęsis po 50-ojo gimtadienio jis šiame amate pamatė unikalią galimybę apjungti savo pomėgius ir įgūdžius. Alvydo nagingomis rankomis gaminami aviliai bei medinės dovanų dėžutės, prižiūrimos bitės ir verdamas midus. Idėja, kilusi iš zero waste principo tapo viena populiariausių mūsų edukacinių programų. Alvydui nestinga drąsos eksperimentuoti – jo moto: “Bandyk. Daryk. O jei reikės perdaryt – perdarysim”.

Gastronomė, medaus someljė Rasa

Rasa vadovaujasi viena auksine taisykle, kurios išmoko studijuodama gastronomiją Škotijoje: maistas yra kur kas kompleksiškesnis reiškinys, nei atrodo iš pirmo žvilgsnio. Būtent noras labiau suprasti medų ją nuvedė į Italiją, į medaus someljė amato studijas. Degustacijų metu Rasa savo atradimais dalijasi su vis daugiau žmonių ir šaukštelis po šaukštelio keičia lietuvių požiūrį į medų. Po savanorystės Pietų ir Centrinėje Amerikoje gyventi į Lietuvą Rasa sugrįžo iš Brazilijos - po beveik dešimtmečio svetur. Atkurti ryšį su gimtąja žeme jai pavyko ragaujant pievas ir miškus, mat Rasa yra didelė laukinio maisto entuziastė. Kūryba ji užsiima ne tik virtuvėje bet ir dirbtuvėse – būtent čia, iš noro rasti alternatyvių būdų panaudoti bičių vašką, gimė ne tik vaškinė tara medui, bet ir muilinės ir net vazos.

Abu mes į komandą atsinešame labai skirtingas patirtis, žinias ir įgūdžius, kuriuos sujungti padeda vienas bendras pomėgis - kūryba. Didžiuojamės tuo, ką mums kartu pavyko sukurti ir džiaugiamės savo darbo vaisiais galėdami pasidalinti su tavimi.

Užpelkių medaus komanda

Mūsų produkcijos įsigyti ir paragauti galite ir Medaus pasakų namelyje Mažeikiuose, adresu Sedos g. 49A, tik iš anksto sutarus vizitą telefonu.

Tvarumas mums - ne tik madingas žodis

Vengdami plastiko pakuotėms naudojame perdirbtą popierių, medieną, kartoną. Atsisakėme lipnių etikečių, kad mūsų medaus stiklainiukai būtų lengvai panaudojami dar kartą. Dalį medaus fasuojame į mūsų pačių gaminamą 100% bičių vaško tarą. Ypatingai daug dėmesio skiriame pakuodami dovanas. Vietoje popieriaus drožlių, užpildui naudojame bityno pievomis kvepiantį šieną ir džiovintus augalus, surinktus 20km atstumu nuo bityno.

Dėl bičių gerbūvio naudojame tik medinius avilius. Iš jų 10% yra minimalios intervencijos - iš jų neimame nei medaus nei vaško.

Mąstome globaliai, veikiame lokaliai ir dalindamiesi savo žiniomis edukacijų metu tikimės įkvėpti žmones į medų ir apskritai maistą pažvelgti holistiškai.

Bičių demokratija. Stengiamės įsiklausyti į bites ir prioritetizuoti jų ilgalaikį gerbūvį, o ne trumpalaikį produktyvumą.

Sąmoninga plėtra. Augame pirmiausia maksimaliai panaudodami visas bičių dovanas, o ne beatodairiškai didindami apimtis.

Bioįvairovė yra skani. Mūsų bičių pagrindinės ganyklos - daugiametė pieva, miško apsupta aukštapelkė, miškas ir ne pirmą šimtmetį skaičiuojantis parkas.