Ar vaško gaminiams reikalinga ypatinga priežiūra? Nors vaškas lydosi prie 62° C temperatūros, ilgiau laikomas virš 40° C temperatūroje jis suminkštėja. Norint nuvalyti vaško gaminius juos galima plauti drungnu vandeniu su natūralia priemone ir švelnia kempinėle, taip pat naudojant dezinfekcinį skystį.
Kiek tarnauja vaškiniai daiktai? Vaško dirbiniai nėra amžini, tačiau tinkamai prižiūrimi jie jums tarnaus ne vienerius metus. Apie vaško gaminius visada siūlau galvoti kaip apie žvakes - jei jos nedeginsite, ji gyvuos ilgai. Vienintelis laiko požymis, laikant vaškinį daiktą tiesioginiuose saulė spinduliuose jis pamažu atgauna savo prigimtinę baltą spalvą.
Ka daryti su suskilusiu daiktu? Jei vaškinį paviršių įbrėžėte ar jis įskilo galite jį pataisyti švelniai pakaitinus plaukų džiovintuvu. Atitarnavusius savo gyvenimą vaško gaminius galima panaudoti žvakės ar vaškainio gamybai arba grąžinti mums.
Ar galima vaško dirbinius kompostuoti? Taip. Kompostuojamas vaškas suyra per 1-3 mėnesius ir virsta trąša.
Ar laikomi maisto produktai neprisitrauks vaško kvapo? Vaško indus patys naudojame buityje jau keletas metų. Jei juose laikomi sausi maisto produktai, jie kvapo neprisitraukia. Tačiau rūgštūs skysčiai, kaip actas ar aliejai gali perimti vaške esančius eterinius aliejus.
Mano vaško gaminys pabalo, kodėl? Vaškas, kaip gyvas daiktas, reaguoja į temperatūrą - šiltoje patalpoje jis blizga ir stipriau kvepia. Pabuvojęs žemoje temperatūroje dažnai pabąla. Neišsigąsk, tai - ne pelėsis, o natūralus aliejai, esantys vaško sudėtyje, kurie migruoja į paviršių. Pakaitinus plaukų džiovintuvu ar patrynus šilta ranka jie vėl pradės blizgėti.
Popierinis maišelis, perdirbto popieriaus etikėtė.